Український супершвидкісний мотоцикл Inspirium вирушить підкорювати США

Щорічно в розпал літа на висохлому соляному озері Бонневіль в американському штаті Юта, на самому рівному місці на планеті, любителі швидкості влаштовують гонки. У цьому році на високошвидкісних трасах білої пустелі вперше поганяють українці. Мотоцикл Inspirium, який створили харків’яни з Iron Custom Motorcycles, спробує побити світовий рекорд швидкості серед вінтажних гоночних мотоциклів до 1955 року випуску. «Сегодня» поспілкувалася з розробниками першого українського гоночного мотоцикла, який ризикне кинути виклик західним конкурентам.
ТВОРЦІ. Довести, що український кастомайзинг процвітає, вирішили конструктори з Харкова. Фахівці ICM вже сім років переробляють готові мотоцикли, удосконалюючи їх. В цей раз харківські майстри вирішили побудувати ще один кастом, щоб побити світовий рекорд у класі 350APS-VG серед «залізних коней» власної будівлі, забезпечених обтічниками і працюють на бензині. Максимальна швидкість для цих мотоциклів — 140 км/ч. Українцям таки вдалося збільшити швидкісні можливості «залізного коня» до 160 км/год. «Поки рекорд в цьому класі належить англійцям. Їх вдосконалений мотоцикл розвинув швидкість 143 км/ч. Ми спробуємо випередити їх», — розповідає творець Ярослав Лутицкий.
РЕКОРДСМЕН. Inspirium, що в перекладі означає «середовище, що надихає на дії», — унікальний гоночний мотоцикл. Базою для нього послужив ІЖ-49 1953 року випуску. Але на 80% транспорт складається з деталей, які харків’яни зробили власними руками, виготовивши начинку двигуна, колінвал, поршні, алюмінієві рами для коліс. Зовні мототранспорт стилізований під зразки мототехніки 30-50 років ХХ століття.
Головні переваги байка — невелика вага і потужний двигун. Від 160-кілограмового ІЖ залишилося 125 кг, а потужність зросла з 10 до 50 кінських сил. З-за цього мотоцикла вдається розвивати майже надприродну швидкість для мототранспорту його класу. На Inspirium творці витратили $100 000. «У роботі над мотоциклом нам допомогли знання і досвід. Крім цього, ми не боїмося ризикувати і експериментувати. Над створенням кастоми працювали десять майстрів протягом півтора років», — ділиться Ярослав Лутицкий.
ВИПРОБУВАННЯ І ЧЕМПІОН
Inspirium пройшов кілька випробувань на Чугуївському аеродромі, і кожен раз він розганявся до 160 км/год. З 10 по 20 серпня в Бонневіле під реєстраційним номером 2205 Inspirium спробує повторити свій успіх. Якщо це йому вдасться, досягнення мотоцикла буде внесено у Книгу рекордів Гіннесса. Осідлає залізного коня чемпіон України з шосейно-кільцевій мотогонке Дмитро Багрянцев.
«Сподіваємося, ми встановимо рекорд і покажемо світові, що український кастомайзинг не просто існує, а розвивається і може презентувати гідні проекти», — говорить Ярослав Лутицкий.
Серед інших досягнень харків’ян — байк Beckman, який в 2016-му визнали кращим кастомом в світі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *