У Києві починають облаштування велодоріжок у смузі громадського транспорту

Облаштування велосипедних доріжок стало один з вимог жителів столиці, які все активніше пересідають на велосипеди. Тільки за останні десять років, кількість велосипедистів у Києві збільшилася вдвічі. Для одних велосипед став засобом пересування, для інших — хобі і улюбленим видом активного відпочинку. Це і призвело до значного збільшення попиту на велоінфраструктуру.

На жаль, далеко не на всіх вулицях Києва можна облаштувати велосипедні доріжки. Платна забудова не дозволяє зберегти геометричні параметри проїзних частин дороги. Вийти з цієї ситуації дозволить закордонний досвід, який дозволяє велосипедистам їздити по смугах руху громадського транспорту.

Як уточнили в Киевавтодре, в якості експерименту велосипедні доріжки на смугах громадського транспорту облаштують на бульварі Дружби Народів, проспекті Валерія Лобановського, Чоколівському бульварі, вулиці Вадима Гетьмана, вулиці Олександра Довженка, вулиці Олени Теліги, проспекті Степана Бандери, Московському мосту, проспекту Генерала Ватутіна, бульварі Петрова, проспекті Визволителів, вулиці Будівельників і проспекті Миру.

Після встановлення відповідних технічних засобів організації дорожнього руху, велосипедисти зможуть їздити по смузі, відведеній для громадського транспорту. Роботи вже ведуться на проспекті Перова.

Відповідно до Міжнародної конвенції про дорожні знаки і сигналах, автомобільні смуги, по яких дозволено рух велосипедистів, позначаються знаком «Смуга руху маршрутних транспортних засобів» з табличкою, що дозволяє велосипедистам користуватися цією смугою. На додаток на дорожнє покриття наноситься піктограма велосипедиста. Подібна практика існує в США, Англії, Франції, Румунії та Бельгії.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *